Évzáró a zeneoviban

2018-05-31
A Tálos Edit Alapítvány zeneovis növendékei csütörtök délutáni zárórendezvényén mutatták meg szüleiknek, miket tanultak, mennyit fejlődtek az egy év alatt.

Az alapítvány a szakmai elképzelései közül elsőként a zeneovis foglalkozásokat valósította meg. Immár öt éve van lehetőségük a fehérvári és a környékbeli óvodásoknak, hogy a népi játékokon, gyermek- és népdalokon keresztül megismerkedjenek a zenei alapokkal, illetve különböző ritmushangszerekkel. A nagycsoportosok pedig már ütős, fúvós, húros és vonós hangszereket is kipróbálhatnak, hogy iskoláskorba lépve, amikor megkezdik hangszeres tanulmányaikat, el tudják dönteni, ki tudják választani, mit szeretnének tanulni.

Fotó: Nagy Norbert / Fejér Megyei Hírlap

A zeneovi másik célja a zene megszerettetése a gyerekekkel, akik felnőttkorban, ha nem is lesznek zenészek, de műértő zenehallgatókká válhatnak. Mindezeket az évzáró műsort is szervező Bergerné Szőnyi Anna, a kuratórium elnöke mondta el. A gyerekek már izgatottan várták az előadás kezdetét, amelyen a Mókás ábécé című mesébe ágyazva adták elő a tanult dalokat.

Mindegyikük egy betűvel ellátott pólót viselt, amelyhez kapcsolódó énekeket adtak elő. Így például a z betű a záport jelentette és hozzá Gryllus Vilmostól a Csipp-csepp csepereg című gyermekdalt. A műsor végére aztán a betűkből összeállt a mondat: Vár a zeneovi!

Forrás FEOL