"Ki gépen száll fölébe" - "Egymásra hangolva" - Május 30-ig pályázhatnak a diákok

2020-05-14
A hónap végén zárul két olyan alkotói pályázat, amelyet diákoknak írtak ki. A „Ki gépen száll fölébe…” hadtörténeti témájú kiírás legjobb alkotásaiból június 4-én, a Nemzeti Összetartozás Napján nyílik virtuális kiállítás, míg a hermannosok közösségét erősítő „Egymásra hangolva” című pályázat rajzaiból éves naptár készül.

A Honvédség és Társadalom Baráti Kör Székesfehérvári Szervezete, a Katonai Emlékpark Pákozd – Nemzeti Emlékhely és a Nagyváradi Tanoda Egyesület immár nyolcadik alkalommal hirdette meg képzőművészeti pályázatát.

Az év elején közzétett kiírásra megérkeztek a postán feladott alkotások, ám május 30-ig még mindenkinek van lehetősége pályázni, online! A „Ki gépen száll fölébe…” mottójú Kárpát-medencei hadtörténelmi gyermekrajzpályázat 8-16 éves fiataloknak szól, és célja, hogy figyelmet kapjon nemzetünk hadtörténelme, a honvédelem, a magyar katonák, és ehhez kapcsolódjon az alkotás öröme. Az elkészült képek fotóit rajzpalyazat.htbk@gmail.com e-mail címre várják.

A folyamatosan érkező alkotásokat 12 fős zsűri értékeli. A legjobbakat pedig a nagyközönség is láthatja majd. A jelenlegi helyzetben ugyan mindenki a saját otthonából, de mégis egy időpontban, közösen nézhetik meg a diákok és a szervezők a virtuális tárlatot. Június 4-én, a Nemzeti Összetartozás Napján a http://htbkszfvar.hu/ honlapon nyílik meg a kiállítás.

Az „Egymásra hangolva” rajzpályázatot a Tálos Edit Alapítvány hirdette meg, amelyen a székesfehérvári Hermann László Zeneművészeti Szaggimnázium és Alapfokú Művészeti Iskola tanulói, illetve a Tálos Edit Alapítvány zeneovis foglalkozásainak lelkes tagjai közül bárki részt vehet.

A rajzokon az indulóknak azt kell ábrázolni, miért klassz hermannosnak/zeneovisnak lenni, milyennek látják a digitális zeneórát. A képen megjelenhet a kedvenc hangszer vagy éppen egy jövőbeni hangszer, hogy milyen zenekarban játszana szívesen, valamint tervezhetnek egy logót/emblémát, amely jól kifejezi a zeneszeretetet. A rajzokat bármilyen technikával A/4-es méretben kell elkészíteni, majd szkennelve vagy fotózva beküldeni a teapalyazatok@gmail.com e-mail címre.

Mindkét pályázatra május 30-ig lehet nevezni!